Coşkun Yıldırım - World Food İstanbul 2019

World Food İstanbul 2019

World Food İstanbul 2019

 

World Food İstanbul 2019

Gıda ve içecek sektörünün Türkiye’deki en önemli buluşması WorldFood İstanbul 2019 4-7 Eylül tarihlerinde gerçekleşti. Gerçekleşen Fuar Progamına Tabit A.Ş. YK Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım konuşmacı olarak katıldı.

Ziyaretçilerine gıda ve içecek endüstrisindeki en son ürün ve trendleri görmek için kaçırılmaması gereken bir platform sunan WorldFood İstanbul bu yıl 24 ülkeden sektörün yerli ve yabancı lider firmalarını ağırladı.

ITE Connect ile katılımcılarla teknoloji sayesinde tekrar buluşmayı sağlıyor. Fuar ziyaretçileri, ücretsiz ziyaretçi kayıtlarını yaptıktan sonra, ziyaretçi ve katılımcıların kolaylıkla bir araya gelmesini sağlayan ITEConnect uygulamasını kullanmaya başlayabiliyor. Uygulama aynı zamanda etkinlik ve konferans takvimini de rahatça takip etmenizi sağlıyor.

Dopdolu bir etkinlik programı

Sektörün gündemi ve geleceğine ışık tutan konuşmalar, kilit isimlerle tarif atölyeleri, şef gösterileri ve çok daha fazlası WorldFood İstanbul 2019 Etkinlik Programı’nda yer aldı.

Tarımda Güvenilirlik

Etkinlik programında Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun YILDIRIM, tarımda güvenirlirlik, ulaşılabilirlik, sürdürülebilirlik konularındaki bilgi ve deneyimlerini paylaştılar. Tüm tecrübesini ve bilgisini 2004 yılından beri tarım sektörüne yönelik sosyal iş modelleri sunan Tarımsal Pazarlama adlı şirkete yönlendirerek, hem Türkiye’de hem de dünyada yaygın olarak tanınan ödüllü projeler geliştirmesine yardımcı olmasından, Şekerbank yönetiminden bir ekiple bir araya getirilen bir çalışma grubunda yer aldı ve çiftçiler için kredi kartını modelleyerek uygun finansman bulmalarını sağlamalarından, Çiftçi Kredi Kartları modeli, çiftçiler tarafından hasat mevsiminde ödeme yapmak için kullanılan bir kart haline gelmesinden; ve çok sayıda banka tarafından tarımsal kredi verilmesini anlattı.

Vodafone ile birlikte Çiftçi Kulübü’nün kuruluş sürecinde ki yönetminden, bu proje ile 1 milyon 400 bin çiftçiye ve ailesine SMS ve uygulamalarla ulaşmak, çiftçilerin ihtiyaçlarına uygun olan tarımda erken uyarı bildirimleriyle yaşam tarzlarını değiştirmelerine rehberlik etmek mümkün olduğundan bahseden Yıldırım kırsal deneyimleri sayesinde, 2012 yılında dünyanın ilk Akıllı Köy projesini tasarladı ve çiftçi ailelerine teknolojiden yararlanma konusunda ilham verebilecek ve bir yer seçmek için matematik modellemeler yaptığına da değindi.

 

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.