Coşkun Yıldırım - Vodafone Akıllı Köy’ ün Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Ziyareti

Vodafone Akıllı Köy’ ün Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Ziyareti

Vodafone Akıllı Köy’ ün Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Ziyareti

 

Vodafone Akıllı Köy’ ün Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Ziyareti

TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım tarafından Vodafone Akıllı Köy’ de arıcılık, tıbbi aramotik bitkiler ve patates üretimi konularında görüşüldü. Arıcılıkta Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Arıcılık Proje Yürütücüsü Mustafa Köseoğlu ile arıcılık eğitim merkezi ve gözlem evinin oluşturulması, arıcılık eğitim aracı, gezici arıcılık yapma faaliyetleri konuşuldu.

Bu konudaki çalışmalarını ileten Yıldırım, arıların en çok sevdiği bitkiler; yenidünya, keçiboynuzu ve badem arı otu gibi bitkilerin dikilmesi ile ilgili planlama yapılabileceğini belirtti. Vodafone Akıllı Köy olarak uzun vadede iş birliği protokolü için konuşuldu.

Ardından Ege Bölgesi’ n de patates üretimine değinen Kırcalıoğlu,”Ege Bölgesi’nde patates üretiminin yoğun olarak yapılmamaktadır” dedi. Bunun üzerine TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım,” Çiftçiler için Vodafone Akıllı Köy’ de 10 dekar alanda yaklaşık beş çeşit, çiftçilere gösterilmek adına deneme yapılabilir. Şubat ayında dikilecek olan patates, haziran ayında hasat edilip arkasından hemen kavun ekimi yapıldığında çiftçinin dönüm başı geliri yükselecektir. Bu da Vodafone Akıllı Köy’ün yapacağı bir ilk olur ” diye belirtti.

Niyet mektubunun iletilmesi ile birlikte görüşmelerin yazışmalar ile devam edeceği belirtildi.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.