Coşkun Yıldırım - Vodafone Akıllı Köy’e TADA’dan Ziyaret

Vodafone Akıllı Köy’e TADA’dan Ziyaret

Vodafone Akıllı Köy’e TADA’dan Ziyaret

 

Vodafone Akıllı Köy’e TADA’dan Ziyaret

TADA Turkish &African Development Agency Kurucusu Murat Gencer Vodafone Akıllı Köy’ü ziyaret etti.

Türkiye ile Afrika arasında ticari, diplomatik, sosyal ve kültürel ilişkilerin kurulmasına ve güçlendirilmesine öncülük eden bir kuruluş olan TADA Türkiye Kurucusu Murat Gencer Vodafone Akıllı Köy’e gerçekleştirmiş oldukları ziyarette TABİT Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım ile bir araya geldi.

Türkiye tarımını ileri taşımak adına Vodafone başta olmak üzere birçok teknoloji ve tarım firmasıyla bir araya gelerek gerçekleştirdiği Vodafone Akıllı Köy’de yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgi alan TADA, sunumların ardından uygulama sahasını gezdi. Teknik saha gezisi sırasında kendilerine Vodafone Akıllı Köy AR-GE Müdürü Orhan Kurt eşlik etti.

Bitkisel üretim, kullanılan tarımsal teknolojiler ile başlayan teknik gezide Vodafone Akıllı Köy iş ortaklarının katkılarıyla yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgi alan alan TADA yöneticilerine hızla gelişen ve değişen dünyaya adapte olmak amacıyla kamu ve özel sektörle yapılacak yeni iş birlikleri kırsal yaşama, ülke tarımına ve ekonomisine büyük katkı sağlayarak paydaşlarımıza hem sosyal hem de ekonomik fayda sağlayacak olan çalışmalardan bahsedildi.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.