Coşkun Yıldırım - Vodafone Akıllı Köy, Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar’ı Ağırladı

Vodafone Akıllı Köy, Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar’ı Ağırladı

Vodafone Akıllı Köy, Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar’ı Ağırladı

 

Vodafone Akıllı Köy, Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar’ı Ağırladı

Üretimin verimini akıllı tarım teknolojileri ile artırarak üreticilerin sosyal yaşam standartlarını nitelikli bilgiyle yükseltmeyi amaçlayan Vodafone Akıllı Köy, kamudan özel sektöre birçok ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor.

Geleneksel tarım yöntemlerini teknoloji ile buluşturan Vodafone Akıllı Köy’ü , Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve KAYÇEV Çevre Teknolojileri ve Enerji San. Tic. A.Ş. Genel Müdürü Selim Satoğlu ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve KAYÇEV Genel Müdürü Selim Satoğlu, TABİT Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Akın, TABİT  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım ve TABİT Genel Müdürü Nur Gezer Karataş ile bir araya geldi.

Türkiye’nin kırsal alanlardaki ihtiyaçlar doğrultusunda teknoloji temelli yenilikçi çözümler üreten sosyal girişim şirketi TABİT’in, geçmişten bugüne yapmış olduğu çalışmaları ve Vodafone Akıllı Köy projesini TABİT Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım anlattı.

Toplantının ardından Vodafone Akıllı Köy uygulama sahası gezildi.  Teknik saha gezisinde; akıllı sulama ve gübreleme sistemi, bitkisel üretim çeşitliliği, tarımsal teknolojiler ile modern meyvecilik alanı, yüksek tüneller ve taze yeşil ot tesisinde yapılan çalışmalar anlatıldı. Akıllı Mera ile devam eden teknik saha gezisinde, toplum süt sağım, akıllı mera sistemi ve soğuk süt tankları hakkında bilgi verildi.

Tarım konusunda ülkemizin farklı bölgelerinde entegre çalışacak ARGE projelerinin tek bir bölgede toplanmasını planlayan Vodafone Akıllı Köy projesinde yer alan iş ortaklarının yapmış olduğu çalışmalar anlatıldı.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.