Coşkun Yıldırım - Tabit A.Ş. YK Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım Gıda Tarım ve Hayvancılık Günü’ nde

Tabit A.Ş. YK Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım Gıda Tarım ve Hayvancılık Günü’ nde

Tabit A.Ş. YK Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım Gıda Tarım ve Hayvancılık Günü’ nde

 

Tabit A.Ş. YK Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım Gıda Tarım ve Hayvancılık Günü’ nde

Tabit A.Ş. YK Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım Gıda Tarım ve Hayvancılık Günü’ ne konuşmacı olarak katıldı.

Yıldırım, Ankara Üniversitesi Teknokent koordinasyonunda, Ankara Üniversitesi Öğrenci Toplulukları ve Ankara Üniversitesi Öğrenci Konseyi işbirliğiyle düzenlenen, Ankara Öğrenci – Girişimci – Yatırımcı – Sektör Profesyonelleri ekosistemi paydaşlarının katılımını hedefleyen, İnovasyon ve teknoloji üst çerçevesinde düzenlenecek özel bir etkinlik haftasında 25 Nisan perşembe günü düzenlenen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Günü’ ne konuşmacı olarak katıldı. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Günü Etkinliği Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ nde gerçekleştirildi. 25 Nisan Perşembe günü 13:30′ da başlayan etkinlik Fatih Tunca’ nın “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Mekanizmaları” sunumu ile başladı. Tunca’ nın sunumunun ardından Dr. Coşkun Şerefoğlu “Kırsal İnovasyon Yol Haritası” sunumunu yaptı. 15:15′ te “Kümelenme ve İhracat Destekleri” konusunda Ayşe Lale Günel bilgilerini paylaştı. 

Günel’ in konuşmasının ardından Coşkun Yıldırım, “Tarım Teknolojileri” konusundaki bilgi ve deneyimlerini anlatırken özellikle Proje Yöneticiliğini yapmakta olduğu Vodafone Akıllı Köy Projesine değindi. Vodafone Akıllı Köy Projesi ile tarım alanında teknolojinin nasıl daha verimli şekilde kullanılabileceği çalışmalarından bahseden Yıldırım, uzaktan kontrollü sulama sistemi ile sistemi cep telefonundan yönetebilinen zeytin alanında; zeytin üretimi ile ilgili toplanılan verileri Vodafone bulutundan big data analizi yaparak yeni çalışmalar ve teknolojiler için çalışmalar yapılmasına katkı sağlanıldığından, tıbbi aromatikeler alanında; kontrollü sulama ve gübreleme yaparak yaprak verim artışını sağlayarak genel olarak yüksek verim artışının sağlanabildiğinden, evalio (feremon tuzak); zararlıları çeken bir koku yayıp ve içindeki sistem çekilen zararlının tespitini ve sayısını ana makineye gönderip yoğunluğa göre zararlıların bölgedeki durumlarını ve alınacak önlemler açısından önemli bir uyarı yarattığından ve yalnızca bu alanda değil bölgede etkili olduğundan bahsetti. 

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.