Coşkun Yıldırım - TABİT Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, Dijital Tarım Paneli’ nde Tarım ve Teknolojiyi Konuştu

TABİT Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, Dijital Tarım Paneli’ nde Tarım ve Teknolojiyi Konuştu

TABİT Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, Dijital Tarım Paneli’ nde Tarım ve Teknolojiyi Konuştu

 

TABİT Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, Dijital Tarım Paneli’ nde Tarım ve Teknolojiyi Konuştu

TABİT Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Anadolu’da üretim yapan sektörlerin dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla Türkiye İş Bankası iş birliğiyle başlattığı Dijital Anadolu Projesi’nin ilk toplantısına konuşmacı olarak katıldı.

TÜRKONFED’ in, Anadolu’da üretime odaklanmış sektörlerin dijital dönüşüme entegre olabilmesini sağlamak amacıyla Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle Dijital Anadolu Projesi, 1 Mart 2018 tarihinde ilk durağı olan Antalya’da başladı.

Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katılan birçok sivil toplum örgütleri ve akademi çevresi, Dijital Liderleri dinledi. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı- BAKSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu’nun açılış konuşmalar ile başlayan Dijital Anadolu Projesi’nin “Dijital Tarım Paneli” ne TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, konuşmacı olarak katıldı.

Panelde tarım ve teknolojinin çiftçiye sağladığı verim ve karlılığa vurgu yapan Yıldırım,” Teknoloji ve onun ürettiği nitelikli bilgi tarımda karlılığı ve verimliliği sağlayacak. Buna bağlı olarak çiftçinin yaşam kalitesi artacak” dedi. Çiftçi gibi hissederek, çiftçiler gibi yaşayarak çiftçiler için teknoloji ürettiklerini dile getiren Yıldırım, yeni nesil kırsal yaşam modeli ola geleneksel tarım yöntemlerinin teknoloji ile buluştuğu Vodafone Akıllı Köy’ de uygulanan teknolojilerden bahsetti.

İl durağı Antalya olan Dijital Anadolu Projesi,  Kocaeli, İzmir, Bursa ve Adana’da yapılacak olan etkinliklerle devam edecek. Her il için üretimde hakim olunan sektörlerden birine odaklanacak olan Dijital Anadolu etkinlikleri Dijital Liderleri buluşturmaya devam edecek.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.