Coşkun Yıldırım - Netafim İtalya Bayii ile Birlikte Vodafone Akıllı Köy’de

Netafim İtalya Bayii ile Birlikte Vodafone Akıllı Köy’de

Netafim İtalya Bayii ile Birlikte Vodafone Akıllı Köy’de

 

Netafim İtalya Bayii ile Birlikte Vodafone Akıllı Köy’de

Akıllı damla ve mikro sulama çözümlerinde dünya lideri olan Netafim’ in İtalya bayii, Vodafone Akıllı Köy’ ü ziyaret etti.

Sulama teknolojileri ve çözümleri ile Vodafone Akıllı Köy’de yerini alan Netafim ‘in İtalya ekibi Vodafone Akıllı Köy’ ü ziyaret etti. Yaklaşık 40 kişinin katılımıyla gerçekleşen ziyaret, milli marşların okunması ile başladı. Ardından TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, teknolojinin imkânlarını kırsalda çiftçi ile nasıl buluşturduğunu anlattı. Akın, küçük aile çiftçilerinin kalkınmasına yönelik yapılan projenin Türkiye’de olduğu gibi başka ülkelerde de yayılmasını hedeflediklerini belirtti.

Program TABİT Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım’ın yeni nesil kırsal yaşam modeli olan Vodafone Akıllı Köy‘ü ve yapılan çalışmaları anlatması ile devam etti. Yıldırım, çiftçilerin alamadığı riskleri alarak doğan sonuçları çiftçilerle paylaşıp değişimlerin sağlanmasını amaçladıklarını ifade etti.

Çiftçi gibi düşünüp çiftçi gibi hareket ettiklerinin altını çizen Yıldırım, onlar için teknolojiler geliştirdiklerini ve bu projede Netafim ile iş ortağı olmaktan dolayı da mutlu olduklarını belirtti. Sunum, Netafim İtalya ekibinin sorularının cevaplandırılması ile devam etti.

Keyifli geçen sunumun sonrasında Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, teknolojilerle uçtan uca donatılmış dünyanın ilk akıllı köyü olan Vodafone Akıllı Köy’ ün çiftçiler açısından öneminden bahsetti. 

Konuşmaların ardından ziyaretçiler hatıra zeytin fidanına isimlerinin yazılı olduğu kartı asarak Vodafone Akıllı Köy uygulama sahasını gezdiler. Netafim İtalya ekibi burada yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alarak,  projenin küçük aile çiftçilerini teknoloji ile buluşturmasından çok etkilendiklerini ve sürdürülebilirliği açısından bu projenin başka ülkelerde de yaygınlaşmasını dilediklerini söylediler.

Etkinliğin ardından Vodafone Akıllı Köy’de üretilen ürünlerden yapılan hediyeler ziyaretçilere taktim edildi.

Vodafone Akıllı Köy’ü ziyaret eden Netafim İtalya bayiine Netafim Türkiye Pazarlama Müdürü Harun Kendir, Şef Agronomist Kıvanç Şarlar, Proje Müdürü Timuçin, Pazarlama İletişim Müdürü Aslı Süzen ve Satış Temsilcisi Serhat Sarıkaya eşlik etti.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.