Coşkun Yıldırım - Kırsal Kalkınmada Kadınların Güç Birliği

Kırsal Kalkınmada Kadınların Güç Birliği

Kırsal Kalkınmada Kadınların Güç Birliği

 

Kırsal Kalkınmada Kadınların Güç Birliği

Isparta İli Uluborlu Belediye Başkanlığı’ nın düzenlediği Kırsal Kalkınmada Kadınların Güç Birliği adlı panelde Tabit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı/ Kırsal Kalkınma uzmanı Coşkun Yıldırım konuşmacı olarak katılım sağladı.

Uluborlu Belediye Başkanlığı’ nın düzenlediği Kırsal Kalkınmada Kadınların Güç Birliği adlı panelde Tabit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı/ Kırsal Kalkınma uzmanı Coşkun Yıldırım konuşmacı olarak katılım sağladı.

Tabit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı/Kırsal Kalkınma Uzmanı Coşkun Yıldırım, katılımcı emekçi kadınlar ile biraraya geldiği etkinlikte yaptığı araştırmalar neticesinde kırsal kalkınmanın çok önemli olduğunu, tarımda ilk yapılması gerekenin kırsalda kalkınmayı desteklediğini ifade etti.

Tabit A.Ş. olarak bugüne kadar yaptığı çalışmalara ve projelerde öncelik olarak merkeze küçük aile çiftçiliğinin hayatını kolaylaştırmayı aldıklarını dile getirdi. Katılımcı kadınlar kırsalda yaşamın zorluklarından bahsettiler.

Aydın İli Koçarlı İlçesi Kasaplar Köyü’ nde gerçekleştirdikleri Vodafone Akıllı Köy Projesi ile kırsalda yaşamı desteklemek ve yapılan değişiklikleri başka yerlerede taşıyabilecek modelleme oluşturduklarına değinen Yıldırım, özellikle burada ilk yaptıkları çalışmanın kadın çiftçileri desteklemek hedefiyle başlattıkları “Kadın Çiftçi Girişimcilik Projesi” nde kadınların ilk hasatlarından çok memnun kaldıklarını, 30 bin marul ile 25 bin TL’lik ek gelir elde etme fırsatı yakaladıklarından bahsetti.

Uluborlu Belediye Başkanı Mehmet Aziz Tuna, katılımı ve etkileyici konuşması için Coşkun Yıldırımı tebrik etti.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.