Coşkun Yıldırım - KAGİDER Başkanı Sanem Oktar Ve Maxis COO’su Gökhan Öğüt, Vodafone Akıllı Köy`de!

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar Ve Maxis COO’su Gökhan Öğüt, Vodafone Akıllı Köy`de!

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar Ve Maxis COO’su Gökhan Öğüt, Vodafone Akıllı Köy`de!

 

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar Ve Maxis COO’su Gökhan Öğüt, Vodafone Akıllı Köy`de!

Kagider- Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Sanem Oktar ve Malezya’nın en büyük iletişim servis sağlayıcısı Maxis’in Operasyonlardan Sorumlu Başkanı Gökhan Öğüt, Vodafone Akıllı Köy’ü ziyaret etti.

Girişimci kadınları güçlendirmek adına pek çok projeye imza atan KAGİDER Başkanı Sanem Oktar ve  Malezyalı Telekom devi Bhd’nin operasyonlardan Sorumlu Başkanı Gökhan Öğüt, çiftçi, kamu ve özel sektörü aynı çatı altında toplamak amacıyla küçük üreticilerin verim ve karlılığını artırmayı hedefleyen Vodafone Akıllı Köy’ü ziyaret etti.

Türkiye iş dünyasının ve telekom sektörünün deneyimli isimlerinden olan ve önceki yıllarda Vodafone Türkiye CEO’luk görevini yürüten Gökhan Öğüt ve girişimcilik yoluyla kadının güçlenmesini hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu olan KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, Vodafone Akıllı Köy‘e gerçekleştirmiş oldukları ziyarette TABİT Yönetim Kurulu Başkanı Tülin Akın, TABİT Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım ile bir araya geldi.

Gerçekleşen ziyarette Vodafone Akıllı Köy Eğitim, Uygulama ve İnovasyon Kampüsü’nde tarımsal teknolojiler, bitkisel üretim, hayvancılık çalışmalarıyla birlikte hayata geçirilen sosyal projeler hakkında bilgi verildi. Üretimin verimini akıllı tarım teknolojileri ile artırarak kadınların, gençlerin ve üreticilerin sosyal yaşam standartlarının nitelikli bilgiyle harmanlandığı projelerin yer aldığı sunumları izletildi.

Sunumların ardından Vodafone Akıllı Köy uygulama sahası gezildi. Vodafone Akıllı Köy iş ortaklarının katkılarıyla gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı. Teknik saha gezisi sırasında akıllı sulama ve gübreleme sistemleri, akıllı seracılık, modern meyvecilik, erken uyarı sistemleri, meteoroloji istasyonuyla birlikte, akıllı mera toplu sağım, hayvan takip sistemlerini yerinde incelendi.

 

 

 

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.