Coşkun Yıldırım - Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Vodafone Akıllı Köy’de

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Vodafone Akıllı Köy’de

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Vodafone Akıllı Köy’de

 

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Vodafone Akıllı Köy’de

Geleneksel tarım yöntemlerinin teknoloji ile buluştuğu yeni nesil kırsal yaşam modeli Vodafone Akıllı Köy, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ı ağırladı.

Çiftçilerin daha verimli ve karlı üretim yapmalarını sağlayacak olan üretim yöntemleri ve teknolojilerinin uygulandığı Vodafone Akıllı Köy’ü Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın ziyaret etti. Akın’a ziyareti sırasında Germencik Belediye Başkan Yardımcısı Adem Toy eşlik etti.

Gerçekleştirdiği ziyarette TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, Genel Müdür Nur Gezer Karataş, Vodafone Akıllı Köy İş Ortakları Yöneticisi Fulya Üstündağ ve Ziraat Mühendisi Görkem Eren Özdemir ile bir araya gelen Akın,  Yıldırım’dan tarımsal sorunlara teknoloji çözümlerinin getirildiği dünyanın ve Türkiye’nin ilk akıllı köyü olan Vodafone Akıllı Köy projesi hakkında bilgi aldı. Aile çiftçiliğini teknoloji ile buluşturduklarını ifade eden Yıldırım, çiftçi gibi hissedip çiftçiler gibi yaşayarak onlar için teknolojiler ürettiklerini ifade etti. 

Vodafone Akıllı Köy‘de uygulanan çalışmalar, köy kadınlarının teknoloji ile tanışması, çocuklarının kodlama ve robot eğitimlerinin anlatıldığı sunumun ardından Vodafone Akıllı Köy uygulama sahası gezildi. Saha gezisi sırasında Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın ve Belediye Başkan Yardımcısı Adem Toy kendilerine armağan edilen zeytin ağaçlarına isimlerinin yazılı olduğu kartı astı.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.