Coşkun Yıldırım - Gerçek Yetiştirici Mağdur Edilmemeli!

Gerçek Yetiştirici Mağdur Edilmemeli!

Gerçek Yetiştirici Mağdur Edilmemeli!

 

Gerçek Yetiştirici Mağdur Edilmemeli!

Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Mehmet Sedat Güngör Vodafone Akıllı Köy’ e ziyaret gerçekleştirdi.

Sayın Mehmet Sedat Güngör, Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım ile Vodafone Akıllı Köy’ de biraraya geldi. Coşkun Yıldırım, Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Bünyesi’ nde gerçekleştirilmiş olan projelerden bahsetti. Sonrasında Vodafone Akıllı Köy Projesi’ nin modellemesi ile birçok ar-ge çalışmalarını sahada çiftçiye sunduklarını ifade eden Yıldırım, hedefin küçük aile çiftçilerinin desteklenerek kar ve verim marjını arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

Sayın M.Sedat Güngör, hayvancılık ile uğraşan çiftçiler üzerine gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahsetti. Ayrıca Güngör, yaptığı birçok araştırma neticesinde Türkiye’de damızlık sığır yetersizliği değil, mevcut hayvanların gerek sağlık gerek genetik açıdan geliştirilmelerinin uzun süredir ihmal ediliyor olduğunun bu durumun kabul edilerek, bu hatanın mevcut hayvanlara özveriyle bakan GERÇEK yetiştiriciyi mağdur etmeden ve onunla birlikte düzeltilmesi yoluna gidilmesi gerektiğini belirtti.

Yıldırım, Vodafone Akıllı Köy’ de gerçekleştirilen Ortak Sağım ve Soğutma Sistemi ile köy sosyoloji üzerine yaptığı gözlemlere değindi. Böylelikle sabır ve azim ile başarıyı ulaştıklarını belirten Yıldırım, çiftçiyi hayvan sayısı arttırmayı hedeflediklerini ve bu modellemenin başka yerlerde de kullanılabileceğinden bahsetti.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.