Coşkun Yıldırım - EGEV Bizlerle!

EGEV Bizlerle!

EGEV Bizlerle!

 

EGEV Bizlerle!

Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) Başkanı Mehmet  Ali Susam, EGEV Koordinatörü Merve Doğan, Gürhan Dikmen ve Özgencil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Özgencil Vodafone Akıllı Köy’ ü ziyaret etti.

Vodafone Akıllı Köy’ e gerçekleştirdikleri ziyarette Tabit A.Ş. Kurucu Ortağı Tülin Akın ve Tabit A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım ile biraraya geldiler. Tülin Akın, Vodafone Akıllı Köy Projesi ile geleneksel tarım yöntemlerini ileri teknolojinin olanaklarıyla birleştiren yeni nesil kırsal yaşama modeli, bir yandan bitkisel ve hayvansal üretimde verimliliği arttırırken, bir yandan da çevresel kalkınmaya sağlağından bahsetti. 

Yıldırım, Akıllı Sistemleri sayesinde toprak ve su kirliliğinin önüne geçerek tarımsal kaynakların sürdürebilirliğini sağlayan Vodafone Akıllı Köy’ de bulunan özel ilaçlama ünitesi, erken uyarı sistemi, sulama yöntemi veçiftçi bilgilendirme eğitimleri ile çevreci tarımcılıkta Türkiye’ deki tüm köyler için model oluşturduğundan bahsetti. 

Vodafone Akıllı Köy’ de yapılan çalışmaların çok başarılı olduğunu ve tebriklerini ileten EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Susam, çalışmaların daha da arttırılması gerektiğine dikkat çekti. 

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.