Coşkun Yıldırım - Coşkun Yıldırım Müsiad Vizyoner’19 da!

Coşkun Yıldırım Müsiad Vizyoner’19 da!

Coşkun Yıldırım Müsiad Vizyoner’19 da!

 

Coşkun Yıldırım Müsiad Vizyoner’19 da!

İş ve akademi dünyasından 4 bin kişinin katılımlarıyla gerçekleşen Zirve’ de Tabit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım konuşmacı olarak katılım sağladı.

Türkiye’nin en büyük ve küresel ölçekte en yaygın sermaye platformu MÜSİAD tarafından iki yılda bir düzenlenen “VİZYONER Zirvesi” “Dijital Gelecek” temasıyla 27 Kasım 2019 tarihinde 3.kez kapılarını araladı. Türkiye ve dünyadan önde gelen uzman, akademisyen ve iş insanlarının katılımlarıyla gerçekleştirilen zirvede, güncel teknolojik çalışmalar ve teknolojinin (gelişmesi ile) sosyal ve ekonomik değişimler kapsamlı bir şekilde ele alındı. Zirvede,  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut,  Türkiye’nin teknoloji hamlelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İnsan odaklı, katma değeri yüksek ve milli üretim vizyonuyla çalışmalarını sürdüren MÜSİAD, dünyada meydana gelen teknolojik gelişmelere dikkat çekmek amacıyla; bu yılki Vizyoner19 Zirvesi’nin konusunu “Dijital Gelecek” olarak belirledi.

Türkiye’nin bölgesinde söz sahibi, küresel ölçekte ise etkin bir rol oynayan ülke olmasının teknolojik bağımsızlık ve sürdürülebilir ekonomik gelişmelerle doğrudan ilgili olduğunu düşünen MÜSİAD, teknolojiye yön veren isimleri Vizyoner19 Zirvesi’nde ağırlayarak bu alanda toplumsal düzeyde bir farkındalık oluşturulmasını amaçlandı.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek zirvede; ”Dijital Ekonomi ve Paranın Geleceği”, “Küresel Pazarda Milli Sanayi ve Üretim” ,“Ticaretin Dijital Ekosistemi”, “Geleceğin Şehirleri ve Kaynakları”, “Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Türkiye” ile ‘’Dijital Gelecekte Değerlerimiz’’ konuları 6 farklı oturumda kapsamlı bir şekilde ele alındı.

Zirvede, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, Mindmaze Yapay Zeka Teknolojileri Lideri Martin Ciupa ve Global Resources Partnership Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü ve Tabit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım olmak üzere; alanında öncü birçok isim konuşmacı olarak yer aldı. 

Vizyoner Programları Türkiye’nin Milli Stratejilerini Harekete Geçiriyor

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Vizyoner programlarının Türkiye’nin milli stratejilerine ve hareket planlarına yol gösterici olduğunu belirtti. Vizyoner Zirvesi’nin ilk olarak 2015 yılında düzenlenmeye başladığını ve bu yıl 3.kez gerçekleştirileceğini vurgulayan Kaan, önceki dönemlerde “Gelecekle İş Yapmak” ile “Değişen Dünyada Yeni Türkiye” konularının irdelendiğini, bu yıl da o konulara paralel olarak “Dijital Gelecek” temasının işleneceğini kaydetti. Dünyanın her sektörü etkileyen dijital ve teknoloji gelişmeleriyle hızlı bir değişime girdiğini ve yakın gelecekte siyasi, ekonomik ve kültürel manada birçok yeniliğe gebe olduğunu ifade eden Kaan, Türkiye’nin bu gelişmeleri yakalamasının Milli Teknoloji Hamlesini başarı ile gerçekleştirmesini ve gelecekte söz sahibi bir ülke olması açısından önemli olduğunu vurguladı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “MÜSİAD Vizyoner’19” programında konuştu. Başkan Erdoğan, “Türkiye’ye çağ atlattık. Bugün ekonomisini toparlamış, güney sınırlarındaki kuşatmayı kırmış, birlik ve beraberliğini koruyan bir ülke olarak yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Erdoğan, “Milletimizin moralini bozmak isteyenlerin heveslerini, her alandaki başarılarımızla kıracağız, çünkü biz Türkiye’yiz.” açıklamasında bulundu.

“TÜRKİYE’YE KELİMENİN TAM ANLAMIYLA ÇAĞ ATLATTIK”

Geniş örgütlenme ve faaliyet alanı ile kendi alanında sayılı kuruluşları arasında yer alan MÜSİAD camiasını ekonomimize katkı sağladığı için şahsım ve ülkem adına tebrik ediyorum. Küresel ağlar ile ülkemizin kaynaklarını bir araya getiren çalışma modellerinin başarılı olacağını temenni ediyorum. Türkiye kendi içinde çok geniş yatırım yurt dışında da çok geniş ticaret potansiyeli olan bir ülke. Rahmetli Menderes ve Özal döneminde yaşanan kıpırdanmalar kayıplarımızı telafi etmeye yetmedi. Milli geliri 3500 doları ancak bulan ihracatı 36 milyar dolar olan eğitimden sağlığa yetersiz altyapıya ağır, yüksek ve aksak yol yürümeye çalışan bir ülkeydi. Cuntaların ağırlığı altında iki büklüm haldeydi. Karşımızdaki manzaranın ağırlığı bizi ürkütmedi. Türkiye’ye kelimenin tam anlamıyla çağ atlattık. Ülkemizi çok daha ileriye taşıdık. Milli iradenin üstünlüğünü tahkim ederek demokrasimizi güçlendirdik. Attığımız her adımda önümüze engeller çıktı, girdiğimiz her yolda tuzaklarla karşılaştık.

Müsiad Vizyoner 2019 Dijital Gelecek Zirvesi’ nde “Geleceğin Şehirleri ve Kaynakları” Paneli, Mehmet Öğütçü Moderatörlüğünde Tabit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım, Dr.İzzet Alagöz, Halil Demirağ ve Vedat Yıldız’ ın sunumlarıyla gerçekleşti.

Yıldırım, Geleceğin Şehirleri ve Kaynakları Paneli’ nde gelecek tarım ve kazanacağı önemden bahsetti ve bu yönde ekibi ile birlikte yaptığı çalışmalardan değindi. Aynı zamanda özellikle Kent tarımında tarım uygulamalarına değinen Yıldırım, kentte de tarım adına yapılan çalışmaların ne şekilde önem kazanması gerektiğine vurgu yaptı.

Aydın İli’ nin Koçarlı İlçesi’ nde bulunan Kasaplı Köy’ ün de kurdukları Vodafone Akıllı Köy Projesi ile tarımda çiftçiye daha fazla verim sağlayacak olan teknolojileri ar-ge çalışmaları ile kullandıklarını ifade eden Yıldırım, bu yönde yeni çalışmalarının da olduğunu belirtti.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.