Coşkun Yıldırım - Ankara’ da Başarılı Olursa Diğer İllere de Gitmeli!

Ankara’ da Başarılı Olursa Diğer İllere de Gitmeli!

Ankara’ da Başarılı Olursa Diğer İllere de Gitmeli!

 

Ankara’ da Başarılı Olursa Diğer İllere de Gitmeli!

Gelecekte tarım nasıl olacak ve hangi alanlarına şimdiden odaklanabiliriz?

Ankara Kalkınma Ajansı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü ile Gelecek Araştırmaları Enstitüsü’ nün yürüttüğü Gelecek Araştırmaları Merkezi Fizibilite çalışması kapsamında ‘Gıda-Tarım Çalıştayı’ gerçekleştirildi. Tarım ve tekolojinin bu çalıştaya uzmanlarda katılım sağladı. Katılım sağlayanlar arasında Gelecek Araştırmaları Enstitüsü Kurucu Ortağı Coşkun Dolanbay, Tabit A.Ş. YK Başkan Yardımcısı Coşkun Yıldırım, Yener Atasever, Vehbi Konarılı, Murat Şen, Arda Mevlütoğlu vardı.

Ankara Gıda-Tarım Sektörünün geleceği, 2030 ve 2050 yıllarında hangi konulara odaklanılabileceği, rekabet kapasitesi ve gelişme alanlarının ne olabileceği değerlendirildi. Ankara özelinde gelecekte tarım nasıl olacak, potansiyeller neler, nerelere yatırım yapılmalı başlıklarında yol haritası hazırlandı. 

Coşkun Yıldırım, Ankara’ da bu konunun başarılması halinde yada başarılı gitmesi halinde bunu Türkiye’ nin diğer illerine de model olarak hazırlamayı önerirken aynı zamanda kendisi de tarım alanında ki deneyimlrini paylaştı. Vodafone Akıllı Köy projesi ile çiftçinin sorunlarına ve nasıl çözüm bulunabileceği üzerine yaptığı çalışmalardan bahseden Yıldırım öncelik olarak küçük aile çiftçiliğinin önemine değindi. 

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.