Coşkun Yıldırım - 23 Nisan Etkinliklerinin İlk Durağı Vodafone Akıllı Köy Oldu

23 Nisan Etkinliklerinin İlk Durağı Vodafone Akıllı Köy Oldu

23 Nisan Etkinliklerinin İlk Durağı Vodafone Akıllı Köy Oldu

 

23 Nisan Etkinliklerinin İlk Durağı Vodafone Akıllı Köy Oldu

Vodafone Akıllı Köy 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, “Fidan Dikim Şenliği” düzenledi. Yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı etkinlikte, öğrenciler birbirinden farklı uygulamalarla açık havanın ve doğanın keyfini çıkartarak, hem eğlenip hem öğrendiler.

Etkinliğe başta Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Dursun, Aydın orman İşletme Müdürü Yusuf Karartı, Koçarlı Orman İşletme Şefi Mustafa Kurşunluoğlu, Sandıklı Nazmi Topçuoğlu İlkokulu Müdürü Orhan Cankurt ve Sandıklı İlkokulu öğrencileri katıldı.

“HAYAL ETTİĞİMİZİN ÖTESİNDE BİR YER”

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı  yapmak üzere kürsüye çıkan Sandıklı Nazmi Topçuoğlu İlkokulu Müdürü Orhan Cankurt , “Bizi buraya davet ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Burası tahmin ettiğimizden daha güzel bir yermiş. Hayal ettiğimizin ötesinde bir yer. Burayı öğrencilerimiz buldu. Gelmeden önce çok araştırma yaptılar. Emeği geçen,  bizi burada ağırlayan Vodafone Akıllı Köy ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“VODAFONE AKILLI KÖY EKİBİNE TEŞEKKÜRLER”

Fidan dikimini öğrencilerle yapmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Aydın Orman İşletme Müdürü Yusuf Karantı, ” Türkiye’nin yüzde 28’i orman. Aydın’da ise bu oran yüzde 40. Aydın bu bakımdan Türkiye ortalamasının çok üzerinde. Orman her ne kadar fazla olsa da mutlaka ağaçlanacak alan vardır. Onları sizlerle beraber ağaçlandıracağız ve  her yeri yeşillendirmek için elimizden geleni yapacağız.  Sizlerle fidan dikeceğiz. Bizlere bu fırsatı verdiği için Vodafone Akıllı Köy ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“EN BÜYÜK DESTEĞİ SİZLER VERECEKSİNİZ”

Koçarlı Orman İşletme Şefi Mustafa Kurşunluoğlu orman yangınlarına değinerek, ” Yazın bizim en büyük sıkıntımız orman yangınları. Bu orman yangınlarında bize en büyük desteği  sizlerin vermesini istiyoruz.  Bunu nasıl önleyebiliriz. En ufacık bir duman gördüğünüzde ALO 177 ya da ALO 112 acil servisi arayarak  bize haber verebilirsiniz, bizler de hemen  kontrol altına alabiliriz” dedi.

Kürsüye çıkan Tabit Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, çocuklara ağaçların ve yeşilliğin önemi anlatarak onlarla hoş sohbet gerçekleştirdi.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan halk oyunları ekibi, keyif dolu anlar yaşatarak, izleyicilerden büyük bir alkış aldı.

Sahaya çıkan öğrenciler kendilerine ayrılan alana fidelerini dikti. Fide dikmekten büyük keyif alan öğrenciler, dikimin ardından Vodafone Akıllı Köy uygulama sahasını yerinde inceledi.

Saha gezisini büyük coşkuyla tamamlayan öğrenciler,  oyunlar oynayarak müzik eşliğinde dans ettiler.  Öğrenciler; boyama etkinliğinden, hikaye anlatmaya, top oynamadan, ip atlamaya kadar pek çok etkinlikle doyasıya açık havanın keyfini  çıkardılar.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.